بازار شب یلدا زیر ذره‌بین بازرسان در سیروان
بازار شب یلدا زیر ذره‌بین بازرسان در سیروان
معاون فرمانداری سیروان گفت: همزمان با فرا رسیدن شب یلدا و نزدیک شدن به پایان سال و افزایش تقاضای کالاهای مورد نیاز و در راستای مقابله با افزایش تخلفات احتمالی بویژه تخلف احتکار، عدم درج قیمت و گرانفروشی، طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات در این شهرستان تشدید می شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ «دبیر آبیاری» در بازدید از بازار این شهرستان افزود: در ۴ ماهه باقیمانده از سال جاری و به منظور تنظیم بازار، بازرسان و مسئولان ذی ربط این دیار با بازدید مستمر و کنترل قیمت ها، عرصه را بر گرانفروشان تنگ تر می کنند.
وی اظهار داشت: در شرایطی که نوسان قیمت کالاهای اساسی و افزایش قیمت برخی از کالاها برای قشر کم‌درآمد و یا حتی قشر متوسط اقتصادی مشکل‌ساز شده، نظارت بر وضعیت بازار در شب یلدا و یا مناسبت های دیگر همچون عید نوروز و غیره، می‌تواند تا حدی از فشار مالی بر مردم کم کند.
معاون فرماندار سیروان با بیان اینکه از ظرفیت اصناف و بازرسان صمت برای افزایش نظارت‌ها استفاده می شود، تصریح کرد: با گسترش نظارت بر نحوه توزیع اقلام اساسی و مورد نیاز مردم، باید کالاهای ضروری زندگی مردم با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد.
آبیاری تأکید کرد: ما به دنبال آن هستیم که با جلوگیری از نوسان قیمت ها و توزیع به موقع و مناسب کالاها به ویژه در میادین میوه و تره بار و فروشگاهها اقلام مصرفی مورد نیاز به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد.
معاون فرماندار سیروان با بیان اینکه اعضای ستاد تنظیم بازار تلاش می کند با جلوگیری از نوسانات قیمت ها و توزیع به موقع و مناسب کالاها در فروشگاهها و مراکز عمده و حتی خرده فروشی، اقلام مصرفی مورد نیاز به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: از آنجایی که اکثر روستاهای منطقه در شهر لومار خریدهای روزانه خود را انجام می دهند و اگر چنانچه نظارت مستمر وجود نداشته باشد به یقین قدرت خرید مردم کاهش پیدا می کند و قیمت ها سرسام آور خواهد شد.
آبیاری با اشاره به اینکه تلاش می شود با استفاده از اهرم های نظارتی و تعامل با بازاریان ،گرانفروشی و نوسان قیمت‌ها کام مردم را تلخ نکند، افزود: دولت بر سر منافع مردم با احدی تعارف ندارد و نمی تواند نسبت به سفره و وضعیت معیشتی مردم بی تفاوت باشد.

  • نویسنده : الهام مهدیان