ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران اولویت اول راهداری ایلام است
ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران اولویت اول راهداری ایلام است
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران به منظور توسعه زیرساخت های اربعین در استان، اولویت اول راهداری ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمدرضا رضایی” شامگاه پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ایلام که صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه مرز مهران به عنوان مهمترین مرز زمینی کشور در بحث تردد زوار اربعین شناخته می‌شود، ایمن سازی محورهای منتهی به مرز جزو اولویت‌های کاری اداره کل راهداری استان است.

وی عنوان کرد: فعالیت‌های ایمن سازی محورهای منتهی به مرز مهران هر ساله انجام می‌شود و در سال جاری نیز اقدامات بسیار خوبی در این راستا صورت گرفته است.

رضایی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۴۵۰ کیلومتر از راه‌های مهم استان از جمله مسیرهای منتهی به مرز مهران لکه گیری شده است، گفت: بیش از ۲۰۰ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی نیز روکش آسفالت و دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر از مسیرهای ارتباطی استان خط کشی شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام عنوان کرد: جداسازی مسیرهای چهارخطه منتهی به مرز مهران، نصب تابلو، روشنایی در این مسیرها و…از دیگر اقدامات راهداری برای ایمن سازی محورهای اربعین و منتهی به مرز مهران در استان بوده است.

هزینه ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه راهداری ایلام

وی افزود: حذف نقاط حادثه خیز در محورهای منتهی به مرز مهران دیگر اولویت‌ها و برنامه‌های اداره کل راهداری است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل چهارخطه کردن محور ایلام برای اربعین سال آینده جزو اولویت‌های استان است، گفت: تکمیل این مسیر در سه قطعه در حال انجام است.

رضایی بیان کرد: در قالب طرح ابرار (ساخت راه‌های اولویت دار در روستاهای کشور) ۳۸ کیلومتر راه راه‌های روستایی در قالب هفت پروژه به استان ایلام ابلاغ شده است.

وی عنوان کرد: سال گذشته بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان برای عملیات راهداری در طول شبکه راه‌های استان شامل سه هزار و ۲۰۰ کیلومتر هزینه شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با اشاره به اینکه سه برنامه مهم برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان ایلام در راهداری استان تعریف شده است، عنوان کرد: این برنامه‌ها شامل حذف نقاط حادثه خیز در محورهای ارتباطی استان، نگهداری و حفظ راه‌های موجود در استان و توسعه و ارتقای راههای ارتباطی استان است.

  • نویسنده : الهام مهدیان