ایلام چهارمین استان کشور در تعداد بستری‌های کروناست
ایلام چهارمین استان کشور در تعداد بستری‌های کروناست
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: این استان از نظر تعداد بستری‌های کرونا نسبت به جمعیت بعد از استان‌های قم، لرستان و سمنان در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “جمیل صادقی فر” روز یکشنبه در ستاد استانی کرونا با بیان اینکه تعداد بستری‌های کرونا در این استان به نسبت جمعیت بسیار افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: ۲ هفته مداوم است که آمار بستری‌های استان بالای ۱۵۰ نفر است و روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار کرونا بستری می‌شوند.
وی یادآور شد: تعداد بستری‌های کرونا در ۱۹ روز مهرماه برابر با مجموع تعداد بستری‌ها در شهریورماه است و تعداد فوتی‌ها نیز با ادامه این روند از تیرماه که بالاترین تعداد ثبت شد بیشتر خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: این استان همچنین جزو پنج استانی است که پایین‌ترین سن بستری‌ها را دارد که نشان‌ می‌دهد افراد جوان پروتکل‌ها را رعایت نکرده و تا زمان بدحال شدن و نیاز به بستری به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه نمی‌کنند.
دکتر صادقی‌فر افزود: گروه سنی ۲۰ تا ۵۰ ساله حدود ۶۴ درصد مجموع مبتلایان این استان را تشکیل می‌دهند بنابراین لازم است روی این افراد بیشتر کار شود.
وی تاکید کرد: هشت تا ۱۵ مهرماه پیک ابتلا و بستری در استان رخ داد و به طور قطع در هفته آینده تعداد فوتی‌ها به تبع افزایش خواهد یافت.

  • نویسنده : الهام مهدیان