ایلام میزبان دومین مسابقات بین‌المللی شطرنج شد
ایلام میزبان دومین مسابقات بین‌المللی شطرنج شد
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام از برگزاری مسابقات آزاد بین‌المللی شطرنج در ایلام خبر داد و گفت: ۱۳کشور در این مسابقات حضور خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «شهاب شهبازی» مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام از برگزاری مسابقات آزاد بین‌المللی شطرنج در ایلام خبر داد و گفت: ۱۳ کشور در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها از ۲۷ آبان تا ۳ آذر برگزار می‌شود، تصریح کرد: مسابقات بین‌المللی شطرنج با عنوان جام آلامتو و با حضور تیم‌هایی از کشورهایی ایران، انگلیس، اسپانیا، اتریش، ارمنستان، ترکمنستان، گرجستان، مصر، عراق افغانستان، سوریه، هلند و ترکیه در هتل زاگرس برگزار خواهد شد.

شهبازی تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادی در ایلام می‌تواند نقطه عطفی برای شطرنج استان باشد و با پیگیری‌های انجام شده که در رأس آن هیأت شطرنج استان انجام داده، بیش از ۲۵۰ ورزشکار در این رقابت‌ها حضور داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: با توجه به اینکه استان‌های انگشت‌شماری موفق به کسب میزبانی چنین رویدادی شده‌اند، این میزبانی می‌تواند نتایج درخشانی را برای شطرنج استان به همراه داشته باشد.

  • نویسنده : الهام مهدیان