ایلام رتبه سوم کشور در تولید کلزا را کسب کرد
ایلام رتبه سوم کشور در تولید کلزا را کسب کرد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام از پیشتازی این استان در تولید کلزا خبر داد و گفت: رتبه سوم کشور در سال زراعی جاری (۱۴۰۲ - ۱۴۰۳) برای کلزاکاران استان ایلام ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “حشمت‌اله زرین‌جوب” اظهار کرد: در سال زراعی جاری ۲۲ هزار و ۴۰۰ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان ایلام خریداری شد.

وی افزود: پیش‌بینی وزارت جهاد کشاورزی برای برداشت این محصول در استان ایلام ۱۷ هزار تن و پیش‌بینی کارشناسان استان نیز ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن بود در حالی که کشاورزان استان بیش از ۲۲ هزار تن کلزا برداشت کردند.

زرین‌جوب ادامه داد: این میزان برداشت دانه روغنی کلزا در مقایسه با پیش‌بینی وزارت جهاد کشاورزی، نشان دهنده افزایش ۳۰ درصدی تولید کلزا در این استان دارد.

وی یادآور شد: امسال برای اولین بار، کارخانه روغن‌کشی بخش خصوصی، محصول کلزای استان را به طور کامل خریداری کرد و تمامی مطالبات کلزاکاران نیز توسط این خریدار پرداخت شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام اضافه کرد: بیش از هفت هزار میلیارد ریال مطالبه کلزاکاران از سوی بخش خصوصی به حساب آنها واریز و پرونده محصول کلزای سال زراعی جاری استان ایلام نیز بسته شد.

  • نویسنده : ایرج ملکی