انقلاب اسلامی نشأت گرفته از محرم،عاشورای حسینی و ایثار و شهادت است
انقلاب اسلامی نشأت گرفته از محرم،عاشورای حسینی و ایثار و شهادت است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد روزهای تاریخی در انقلاب اسلامی است، گفت: امام راحل نقش بزرگی در قرن حاضر ایفا کرد، رسالت پیامبران را تحقق بخشید و پیامبرگونه انسان ها را از ظلم، جهل و نادانی به خدا، عدالت و دانش دعوت و بین دین و دنیا، ماده و معنویت پیوند جدیدی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ حجت الاسلام ” اله نور کریمی تبار” در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) شهر ایلام افزود: حضرت امام خمینی(ره) ایران را از بردگی آمریکا و نظام سلطه رها کرد، به ملت ایران هویت بخشید و از ذلتی که آمریکایی ها بر کشور مسلط بودند نجات داد، امام راحل ملت ایران را از اینکه کفار سرنوشت آنان را تعیین کرده و حتی شاهنشاه ایران، در برابر آنان ذلیل باشد، به عزت و اقتدار در برابر نظام سلطه رساند.

وی با بیان اینکه مبداء انقلاب اسلامی نشأت گرفته از محرم، عاشورای حسینی و ایثار و شهادت بوده است،اظهار داشت: انقلاب اسلامی نه تنها در کشور تاثیرگذار شد بلکه در دنیا دین و اسلام را احیا کرد و آثار آن را امروز در دنیا می بینیم، امام راحل با نفس مسیحایی خود مردم را با خود همراه کرد، مردم به صحنه آمدند و تا کنون هم در این مسیر جانانه ایستاده اند.

امام جمعه ایلام به رحلت امام راحل در ۱۴ خرداد اشاره و تصریح کرد: امام راحل با انقلاب اسلامی، تاریخ معاصر را تغییر داد و امروز راهش ادامه دارد و آثار آنرا در دنیا می بینیم و مردم ایران اسلامی در تشییع پیکر پاک ایشان، با جمعیت چندمیلیونی حماسه ای خلق کردند که دنیا را تحت تاثیر قرار داد و امروز با رهبری شایسته ترین فردی که می توانست خط، تفکر و راه امام را ادامه دهد، انقلاب اسلامی پرشتاب تر از گذشته در دنیا پیش می رود.

امام جمعه ایلام به سومین نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانشجویان آمریکا، اشاره کرد و گفت: این نامه از سنخ دعوت انبیاء برای هدایت بشر است که ادبیات، محتوای عالی و فاخری دارد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است، امروز یک حرکت در مقیاس جهانی آغاز شده و رهبر معظم انقلاب، نقش هدایت آن را برعهده گرفته و راه درست را به آنها نشان می دهد و فراتر از کشورها و جهان اسلام نقش آفرینی می کند.

حجت الاسلام  کریمی تبار افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نامه، آنها را به وحدت و همدلی، اسلام و مفاهیم متعالی قرآن دعوت می کند، این پیام رهبری انقلاب اسلامی جغرافیای سیاسی جدیدی را در دنیا ترسیم می کند و جبهه مقاومت را به فراتر از آنچه تصور می شود گسترش می دهد، امروز جبهه مقاومت محدود به کشورهای اسلامی و همسایه ها رژیم صهیونیستی نیست، این پیام چهره واقعی آمریکا و صهیونیست ها را آشکار و مظلومیت مردم فلسطین را معرفی و تبیین می کند.

امام جمعه ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای خدمت، اظهار کرد: شهدا از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون، جان خود را برای تعالی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی فدا کرده اند و همه باید قدر شهدا را بدانیم و راهشان را ادامه دهیم.

وی در ادامه تصریح کرد:افراد و دامداران، با تیشه یا اره درخت جوان بلوط را به خاطر استفاده از برگ آن قطع می کنند که خیلی بی انصافی است، مسئولان مرتبط باید افرادی که این کار را انجام می دهند توجیه کنند، امسال مشکل علوفه نداریم و طبیعت غنی از علوفه است، افراد فرصت طلب در این حوزه از ضعف مدیریت مسئولان مربوطه سوءاستفاده می کنند و اگر چنانچه قانون اجرا شود کسی به خودش اجازه نمی دهد چنین آسیبی به طبیعت برساند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار با تاکید بر ضرورت حفظ مراتع و کشتزارها، خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون چند بار آتش سوزی مراتع استان روی داده است، امیدواریم همه مردم تلاش کنند این حوادث اتفاق نیافتد و اگر خدای ناخواسته در نقطه ای از استان روی داد، اطفای حریق به سرعت انجام شود.

امام جمعه ایلام در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان و افراد در جامعه مستاجر هستند، گفت: مستاجران به طور معمول از اقشار کم درآمد جامعه هستند که توان ساخت منزل ندارند و اجاره مسکن خیلی افزایش رفته است که مسئولان مربوطه باید کنترل لازم را در این زمینه داشته باشند.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: البته برخی از موجرها هستند که همکاری لازم را مستاجرها دارند، اجاره را افزایش نداده و با اخوت اسلامی با مستاجر خود برخورد می کنند که جای قدردانی از آنها وجود دارد، نگاهمان این باشد اگر تخفیفی دادیم و سخت گیری نکردیم روزی دست خداست و خداوند متعال هم جبران می کند.

  • نویسنده : الهام مهدیان