انفجار سیلندر گاز در زنجیره علیا چرداول / شهروندان اخبار واقعی را از مراجع رسمی پیگیری کنند
انفجار سیلندر گاز در زنجیره علیا چرداول / شهروندان اخبار واقعی را از مراجع رسمی پیگیری کنند
ساعتی قبل انفجار کپسول مواد شیمیایی در روستای زنجیره علیا منجر به اعزام و بستری شدن چندین تن از اهالی روستا شده است. جانشین انتظامی شهرستان چرداول با اشاره اینکه علت اصلی حادثه در دست بررسی است از شهروندان خواست اخبار واقعی را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “الیاس فتاحی” فرماندار شهرستان چرداول در پی وقوع این حادثه اظهار داشت: به علت انفجار سیلندر گاز در روستای زنجیره علیا گاز کلر در این روستا پخش شده که باعث مسمومیت چندین نفر از اهالی روستا گردیده است.

وی افزود : بر اثر این انفجار بیش از سی نفر از ساکنین و مجاورین این حادثه مصدوم شدند .

 فتاحی بیان کرد : مصدومین به بیمارستان امام علی شهر سرابله منتقل و در حال حاضر عملیات درمان و انتقال مصدومین به بیمارستان های مرکز استان ادامه دارد .

وی همچنین از مردم روستا و مناطق مجاور خواست از مراجعه به محل حادثه خودداری کنند.

سرهنگ “نصیر قاسمی” جانشین انتظامی شهرستان چرداول هم گفت: ظهر امروز ماموران از وقوع یک فقره انفجار در روستای زنجیره سفلی مطلع و بلافاصله به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی افزود برابر بررسی ماموران اعزامی یک دستگاه کامیون حامل کپسول های حاوی گاز کلر که در درب منزل مالک آن  پارک بوده به علت نامعلومی یکی از کپسول های داخل کامیون منفجر شده است .

وی افزود: این انفجار آسیب جانی نداشت اما  بر اثر انتشار گاز در داخل روستا عده ای از اهالی به علت استنشاق گاز مسموم وتوسط واحدهای امدادی و اهالی محل به بیمارستان منتقل و کامیون نیز دچار خسارت شد.

سرهنگ “قاسمی” در پایان با اشاره اینکه علت اصلی حادثه در دست بررسی است از شهروندان خواست اخبار واقعی را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان