انعقاد تفاهمنامه همکاری پالایشگاه گاز ایلام و پارک علم و فناوری در زمینه پژوهش و فن آوری
انعقاد تفاهمنامه همکاری پالایشگاه گاز ایلام و پارک علم و فناوری در زمینه پژوهش و فن آوری
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام به نقش پراهمیت حمایت های پارک علم و فناوری ایلام از جامعه نخبگان و فرهیختگان اشاره کرد و گفت: به منظور رفع نياز هاي پژوهشي، تحقيقاتي و آموزشي در حوزه انرژی و برقراری ارتباط منظم، مستمر و سازمان یافته و بهره‌مندی از تخصص های علمی، تحقیقاتی، تجهیزاتی، آزمایشگاهی و امکانات بالقوه و بالفعل طرفین، این تفاهم‌نامه بین شرکت پالایش گاز ایلام و پارک علم و فناوری ایلام منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه خبری جزمان، دکتر ” روح اله نوریان” در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های پژوهشی و فناوری، از اعلام آمادگی این شرکت برای استفاده از ظرفیت های فناورانه ایجاد شده در پارک علم و فناوری ایلام در راستای پایداری و رونق تولید در این پالایشگاه خبر داد و افزود: در کنار اهمیت ارتقاء فناوری در این پالایشگاه،  توجه به بومی سازی فناوری و توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان از رویکردهای مدیریت ارشد این شرکت بوده و حوزه پژوهش و فناوری این شرکت ماموریت دارد به صورت عملی در زمینه فناوری و نوآوری در مسیری اقدام نماید که خروجی آن برای صنعت بخصوص حوزه نفت و گاز قابل بهره برداری باشد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از بهره برداری این پالایشگاه از فناوری های روز دنیا و نگاه علمی برای حل مشکلات در زمینه های مختلف خبر داد و افزود: پالایشگاه گاز ایلام نیروهای جوان،خلاق و تحصیلکرده ای پرورش داده که نیاز است برای موضوعاتی همچون ثبت اختراع، بومی سازی فناوری، تجاری سازی و غیره با پارک علم و فناوری، همکاری دو جانبه داشته باشد.

نوریان با اشاره به اینکه بررسی امکان استفاده از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری و نیروی انسانی طرفین از اهداف این قرارداد همکاری است، تصریح کرد: انتظار میرود با توجه به انعقاد تفاهمنامه فی مابین و استقرار دفتر مرکز رشد در این مکان صنعتی به عنوان تنها پالایشگاه گاز غرب کشور بتواند بعنوان شتاب دهنده برای توسعه واحدهای فناور در حوزه نفت، گاز و انرژی ایفای نقش نماید.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطر نشان کرد:واحد پژوهش و فناوری این شرکت بعنوان یکی از واحدهای سرآمد در سطح شرکت ملی گاز ایران با انعقاد قریب به ۳۰۰ قرارداد در قالب طرح های پژوهشی، طرح اینترشیپ و حمایت از پایان نامه های دانشجویی، در ۵ سال اخیر نقش خوبی در حوزه پژوهش، تحقیقات و فناوری با نگاه به ماموریت اصلی شرکت که تولید پایدار، پاک ، ایمن و بهره ور می باشد، ایفا نموده است .

همچنین رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز به بیان دستاوردها و نقطه نظرات پارک ایلام در خصوص تعامل سازنده با شرکت پالایش گاز ایلام پرداخته و ابراز امیدواری نمود که همراهی و حمایت مدیران ارشد، منجر به گشایش فصل جدیدی از همکاری های متقابل و توسعه فناوری در حوزه انرژی استان گردد.

دکتر کامران طاهر پور افزود: بالغ بر ۱۲۰  شرکت و هسته فناور و ۱۸ شرکت دانش بنیان در پارک ایلام در حوزه های مختلف مشغول فعالیت می باشند.

در این دیدارهمچنین مدیرعامل و اعضا شورای پژوهش شرکت پالایش گاز ایلام از نمایشگاه محصولات دانش بنیان و فناورانه و محصولات حوزه پیشگیری از بیماری کرونا در پارک علم و فناوری ایلام بازدید و توانمندی ها و پتانسیل های شرکت های فناور و دانش بنیان پارک ایلام به نمایش گذاشته شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان