انجام ۳۸۱۵ ماموریت کرونایی در اورژانس ایلام
انجام ۳۸۱۵ ماموریت کرونایی در اورژانس ایلام
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از انجام ۲۶۱۹ ماموریت انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان‌های استان و ۱۱۹۶ مأموریت انتقال بین مراکز درمانی برای این بیماران در این مدت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر «صیدنور علیمرادی»  با بیان اینکه تعداد ۴۲ پایگاه در سطح استان فعال است، اظهار کرد:  ۲۸ پایگاه جاده ای و ۱۳ پایگاه شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی در سطح استان خدمات فوریت های پزشکی را  مددجویان می‌رسانند.

وی با بیان اینکه تمام آمبولانس‌ها در استان مجهز به GPS بوده و به صورت شبانه‌روزی جهت افزایش کیفیت خدمات رصد می‌شوند، گفت: در ۹ ماهه اول امسال ۱۶ هزار و ۳۹۷   بیمار و مصدوم اورژانسی به همت نیروهای اورژانس استان به مراکز درمانی انتقال داده شده، ادامه داد: نزدیک به ۷۰ هزار تماس در این بازه زمانی با اورژانس ۱۱۵ استان برقرار شده که از این تعداد بیش از ۱۴ هزار مورد منجر به ماموریت اورژانسی شده است.

وی با اشاره به اینکه یک فروند بالگرد تخصصی اورژانس مستقر در فرودگاه ایلام خدمات فوریت های پزشکی ارائه می دهد، خاطرنشان کرد: تعداد۱۹۴ ماموریت توسط اورژانس هوایی استان در ۹ ماه گذشته انجام گرفته است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی  ایلام ادامه داد: در مرکز پایش مراقبتهای درمانی(MCMC) هماهنگی جهت اعزام بیماران در داخل استان تعداد ۲۹۴۰ مورد و اعزام های بیماران به مراکز درمانی خارج استان تعداد ۴۱۶ مورد انجام گرفته است.

علیمرادی از انجام  ۲۶۱۹ ماموریت انتقال بیماران کرونایی به بیمارستان‌های استان و ۱۱۹۶ مأموریت انتقال بین مراکز درمانی برای این بیماران در این مدت خبر داد.

 وی  با اشاره به هزینه های بالای نگهداری پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ استان؛ از خیرین هم‌استانی خواست تا برای کمک رسانی به راه اندازی پایگاه های اورژانس در سطح استان و کمک به حفظ سرمایه‌های اورژانس، تامین، تجهیز و خرید دستگاه های مورد نیاز، اورژانس ایلام را در راستای بهبود کیفیت و افزایش خدمت رسانی به مددجویان یاری رسانند.

  • نویسنده : الهام مهدیان