انتقاد دبیر کل انصارالله یمن از برخی کشورهای عربی
انتقاد دبیر کل انصارالله یمن از برخی کشورهای عربی
همراهی برخی کشور‌های عربی با آمریکا و رژیم صهیونیستی، عامل اصلی افزایش فشار‌های واشنگتن علیه جریان مقاومت اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دبیر کل انصارالله یمن با انتقاد از همراهی برخی کشورهای عربی با سیاست های ضد ایرانی آمریکا، این نوع همکاری را سبب پویا شدن سیاست های خصمانه واشنگتن علیه مردم و نظام اسلامی ایران دانست.

همراهی برخی کشورهای عربی با سیاستهای خصمانه آمریکا, خیانت است

عبدالملک بدرالدین الحوثی در بخشی از سخنان خود به مناسبت سالروز فریاد علیه استکبار با اشاره به اوضاع اقتصادی لبنان و فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران ، همراه شدن برخی گروههای داخلی لبنان با آمریکا در فشار بر مقاومت و تلاش این گروهها برای مقصر جلوه داده حزب الله در بحران اقتصادی کشور و همچنین همراهی برخی از کشورهای عربی با آمریکا در فشار بر ایران را مذموم خواند و از اینگونه همراهی ها به عنوان عاملی برای پویاتر شدن فشارهای آمریکا علیه گروهها و کشورهای اسلامی یاد کرد.

ضرورت ایستادگی  و مقاومت دربرابر آمریکا 
عبدالملک الحوثی گفت: «اگر امت ما ایستادگی مطلوبی داشته باشند آمریکا ضعیف و سست است اما آنانی که در میان امت، در مسیر خدمت به آمریکا گام بر می دارند در قبال خداوند و مردم مسئولند چون این همراهی و همکاری آنان موجب می شود سیاست های آمریکا به بار بنشیند و پویا شود در شرایطی که اگر همراهی خرابکارانه آنان نبود اوضاع گونه دیگری بود. با این شرایط نقش بیداری امت در داخل و تاثیر آن در حفظ شرایط امت روشن می شود، برخی به دلیل ناآگاهی تحرکاتی را آغاز می کنند، این گروهها در حوزه اقتصادی تحرکاتی را علیه مقاومت در دستور کار قرار دادند که تحرکات اشتباهی است، باید پرسید گناه مقاومت لبنان در حوزه اقتصادی چیست؟  

نقش حزب الله لبنان در برون رفت از مشکلات کنونی این کشور بسیار مهم است 

اگر اوضاع لبنان را ارزیابی کنیم این سئوال مطرح می شود که چه کسی تعیین کننده سیاست های اقتصادی این کشور است؟ کدام طرف در دهه های گذشته مدیریت اقتصاد کشور را بر عهده داشت؟ آیا حزب الله بود؟ پاسخ سئوال اخیر منفی است، حزب الله چنین مسئولیتی نداشت بلکه طرف های دیگری که روابطی با آمریکا و نظام سعودی دارند مدیریت رسمی اوضاع اقتصادی را به دست داشتند. این مدیریت، روند سازنده و به سود مردم لبنان نداشت و امروز اوضاع اقتصادی این کشور در آستانه فروپاشی قرار گرفت، با این حال برخی امروز در پی سرزنش حزب الله بر آمده اند و جنایتی را که دیگران عامل آنند به این حزب نسبت می دهند. این گروهها برای رسیدن به هدف خود از برخی فریب خوردگان بهره برداری می کنند تا با شعارها و فعالیت های تخریبی مشکل را به حزب الله نسبت دهند در شرایطی که حزب الله، نه تنها بخشی از مشکل نیست بلکه بخشی از حل مشکلات است.  

آمریکا عامل اصلی مشکلات کنونی کشورهای اسلامی است  

در کشورهای اسلامی دیگر نیز اینگونه است، بخش زیادی از مشکلات و بخش زیادی از اثر گذاری های منفی سیاست های آمریکایی به این دلیل است که جزئی از بدنه ملت در پی اجرای سیاست ها و توطئه های آمریکا هستند. به عنوان مثال محاصره اقتصادی مردم مسلمان ایران، به این دلیل است که بسیاری از کشورهای اسلامی به سیاست ها و به آنچه که از سوی آمریکا دیکته می شود پایبندند، به مواضع آمریکا علیه مردم و نظام اسلامی ایران که جهت گیری درستی را در حمایت از مردمش دارد، پایبندند. ایران با جنگی اقتصادی روبرو شد چون خارج از سیطره آمریکاست و در مسیر آزادگی و استقلال قرار دارد.
ایران با چنین تجاوزاتی مقابله می کند اما بسیاری از کشورها و نظام ها به خواسته های آمریکا پایبندند و موجب می شوند تا سیاست های واشنگتن پویا شود.»

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما