انتخابات تعیین کننده سرنوشت جامعه است/ ارتقای سطح فکری دانش آموزان از وظایف آموزش و پرورش می باشد
انتخابات تعیین کننده سرنوشت جامعه است/ ارتقای سطح فکری دانش آموزان از وظایف آموزش و پرورش می باشد
جشن تکلیف سیاسی دختران دانش آموز استان ایلام با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، جمعی از مسئولان، فرهنگیان و دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، «علی درویشی» مدیرکل آموزش و پرورش استان در این آیین ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، برگزاری مراسمات و اجرای برنامه هایی که با بلوغ فکری دانش آموزان مرتبط هستند را به فال نیک گرفت و گفت: از وظایف و دستور کارهای اصلی آموزش و پرورش این است که دانش آموزان را برای حضور در جامعه آماده کند. در مجموعه نظام تعلیم و تربیت برنامه های متعددی که ناظر بر ساحت‌های مختلف سند تحول بنیادین هستند اجرا می شود که از جمله‌ی آن ها برنامه هایی است که باعث رشد و ارتقای سطح فکری دانش آموزان می شود. قطعا اینگونه از برنامه ها باید با جدیت هرچه بیشتر ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای مختلف کشور پس از انقلاب و لزوم تبیین این دستاوردها اشاره کرد و افزود: شما دانش آموزان یکی از مخاطبان اصلی این افتخارات هستید و می توانید به عنوان سفیری برای آگاهی بخشی به جامعه عمل کنید تا همه‌ی مردم با پیشرفت های کشور آشنا شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام عنوان کرد: انتخابات تعیین کننده سرنوشت جامعه است و برای همین امر باید در آن حضور فعالانه داشته باشید. اگر سن شما به رای دادن می رسد حتما رای بدهید و اگر هنوز به سن قانونی رای دادن نرسیده اید میتوانید با تشویق و ترغیب افراد خانواده، فامیل‌ها، دوستان و … در این عمل خیر مشارکت داشته باشید.

وی در پایان با بیان اینکه رای دادن یک تکلیف شرعی و سیاسی است، اظهار داشت: رای دادن امنیت کشور را تضمین می کند و در روشن کردن آینده سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … کشور نقش موثری دارد به همین دلیل نیز می بایست با مشارکت حداکثری، این انتخابات را پرشور برگزار کرد.

گفتنی است؛ جشن تکلیف سیاسی دانش آموزان دختر یکشنبه ۱۵ بهمن ماه بوده و برای پسران نیز روز دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

در این آیین برنامه های مختلف فرهنگی و هنری به اجرا درآمد.

  • نویسنده : الهام مهدیان