امیدآفرینی از نیازهای اصلی کشور است
امیدآفرینی از نیازهای اصلی کشور است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه امیدآفرینی از نیازهای اصلی کشوراست،گفت: دشمن به دنبال ناامیدی مردم است، ما توانمندی ها و ظرفیت های زیادی در کشور داریم باید برای مردم بیان شود و یکی از آسیب های جدی در کشور ما توجه به شایعات است، نباید ابزار دشمن شد تا دشمن زودتر به اهداف خود برد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ حجت الاسلام ” اله نور کریمی تبار” در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام با بیان اینکه اصحاب رسانه به رغم سختی ها، قشر تاثیر گذار جامعه هستند،افزود:اصحاب رسانه و خبرنگاران این استان علیرغم سختی ها و مشکلات در زمینه امیدآفرینی در جامعه نقش اساسی ایفا می کنند که قابل تقدیر و قدردانی است.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) نظریه جدیدی در دنیا معرفی کردند، شخصیتی که ما ایرانی ها مدیون او هستیم، اظهار داشت: حضرت امام (ره) به ما ایرانی ها در دنیا شخصیت داد و ما را احیا کرد و به ایرانی ها عزت بخشید،خدماتی که ایشان در در کشور ارایه کردند نیازمند تبیین است.

امام جمعه ایلام با تاکید بر اینکه حضرت امام خمینی(ره) اسلام را احیا و در دنیای پیشرفته امروز یک نظریه جدید مهم به عنوان انقلاب اسلامی مطرح کرد، گفت: امروز تاثیر نظریات امام راحل(ره) را در اقصی نقاط جهان می‌بینیم و همه مدیون این شخصیت بزرگ هستیم.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار یادآور شد: امام خمینی(ره) به ما ایرانی‌ها در دنیا شخصیت داد و عزت بخشید، خدماتی که امام(ره) در کشور ارائه کردند نیازمند تبیین است و نباید ابزار دشمن شد تا دشمن زودتر به اهداف خود برسد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی برای امیدآفرینی در جامعه باید تبیین شود و در این راستا رسانه‌ها نقش بسیار مهمی دارند،افزود: مردم ما قدردان زحمات و تلاش‌های شهید آیت‌الله رئیسی هستند اما افرادی نیز به کارها و خدمات صادقانه این شهید واقف نیستند.

کریمی تباربا بیان اینکه معاصر بودن، حجابی برای شناخت شخصیت‌ها و نخبگان جامعه است، اظهار داشت: افراد شاخص و شخصیت‌های مهمی که در زمان کنونی در قید حیات هستند کمتر شناخته می‌شوند اما بعد از رجعت به دنیای آخرت، تازه خدمات آن‌ها مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط فعلی نیاز به امیدآفرینی در جامعه دارد، افزود: رسانه‌ها نقش مهمی در امیدآفرینی در جامعه بر عهده دارند، واقعیت‌های امید آفرینی در کشور وجود دارد، شهید آیت‌الله رئیسی قدم‌های بزرگی برای توسعه کشور برداشت که باید بازگو شوند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که مردم را ناامید کند، ابراز کرد: استقبال کم‌نظیر اقشار مختلف مردم ایران و سایر کشورها از آیین‌های بزرگداشت و تشییع پیکر پاک شهدای خدمت، نشان دهنده نقش تاثیرگذار این شهیدان در عرصه داخلی و خارجی بوده است.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه کشور و استان ظرفیت‌های فراوانی دارد و با استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توان به قله توسعه و پیشرفت رسید، گفت: کار رسانه این است که اخباری که دشمنان نظام و ملت برای ناامید کردن مردم تولید می‌کنند را تبیین و واقعیت‌ها را به مردم بیان کند.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار با تاکید بر اینکه امروز نیاز به وحدت داریم و همه باید دست به دست هم دهیم تا گام‌های مثبتی برای ارتقای استان برداشته شود، افزود: ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در استان داریم که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود، در استان فقر کار نداریم بلکه فقر فرهنگ کار وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال در قرآن کریم بر آباد کردن زمین توسط انسان تاکید می‌کند، ابراز کرد: این آباد کردن همان کار و تلاش بوده که تکلیف انسان بر روی کره زمین است.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه هر کسی برای رسیدن به هدف تمامی توان و تلاش خود را به کار گیرد و این تلاش برای خدا باشد که همان جهاد در راه خداست به طور قطع خدا همراه این افراد است، تاکید کرد: هر کسی می‌خواهد در کار خود مطرح شود لازم به تخریب دیگران و تبلیغ نیست، اگر خوب کار کند و کار برای خدا باشد خدا او را در مسیر قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار با تاکید بر اینکه اگر کار افراد برای خدا باشد، خداوند متعال نیز محبوبیت آنها را در دل مردم ایجاد می‌کند، تصریح کرد: شهید آیت‌الله رئیسی مظلوم بود و ما به افرادی همانند وی در کشور نیاز داریم که بر نفس اماره خود حاکم باشد.

وی با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی از شخصیت‌هایی بود که مثل شهید سلیمانی، رجایی و باهنر کار را برای رضای خدا انجام داد، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی نگذاشت کوچکترین نگرانی در بین مردم به رغم همه مشکلات ایجاد شود.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از واژه محترم و مغتنم در توصیف رئیس جمهور شهید استفاده کردند، خاطرنشان کرد: ارتباط اقتصادی با کشورهای همسایه و افزایش صادرات و کاهش واردات از جمله موفقیت‌های شهید آیت‌الله رئیسی است.

وی با بیان اینکه هشت هزار واحد تولیدی به همت شهید آیت‌الله رئیسی در کشور احیا شده است، خاطرنشان کرد: دیپلماسی دولت سیزدهم، نقش مهمی در راستای توسعه روابط و بهره‌مندی کشور و مردم از این مراودات از جمله افزایش میزان فروش نفت داشت.

  • نویسنده : الهام مهدیان