امدادرسانی به ۴۰۰ حادثه دیده در ایلام
امدادرسانی به ۴۰۰ حادثه دیده در ایلام
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به ۴۰۰ حادثه غیرمترقبه، طبیعی، آتش‌سوزی و سیار حوادث در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «غلامرضا علی‌محمدی» با بیان اینکه عمده این حوادث به تعداد ۱۷۱ مورد جاده‌ای بوده است، اظهار داشت: مابقی این حوادث شامل ۸۴ مورد حوادث کوهستان، ۲۰مورد سیل و آبگرفتگی، ۱۰ مورد دریایی و ساحلی، هشت مورد آتش سوزی،۶ مورد زلزله و مابقی سایر حوادث بوده است.

وی تعداد تیم‌های عملیاتی به‌کارگیری شده در این حوادث را ۷۶۶مورد عنوان کرد و افزود: در این مدت در مجموع به ۶۱هزار و ۱۰۲ نفر در جریان این حوادث، امدادرسانی شده که از این تعداد ۲ هزار و ۸۵۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان درمان سرپایی در این مدت را ۴۲ هزار و ۹۶۸ نفر، نیرو‌های عملیاتی به‌کارگیری شده را پنج هزار و ۶۵۰ نفر و عملیات رهاسازی را ۴۲ نفر عنوان کرد.

وی یکی دیگر از خدمات این مجموعه را اسکان افراد حادثه‌دیده عنوان کرد و گفت: امسال در مجموع ۷۵ هزار و ۴۱۴ نفر توسط این جمعیت اسکان داده شده است.

علی محمدی یادآور شد: عمده خدمات‌دهی این جمعیت در سال جاری در شهریورماه و ایام اربعین انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام تصریح کرد: حوادث امدادرسانی شده این جمعیت نسبت به مدت مشابه پارسال ۹درصد افزایش داشته است.

  • نویسنده : الهام مهدیان