امام خمینی (ره) منشأ برکات فراوانی برای مسلمانان جهان شد
امام خمینی (ره) منشأ برکات فراوانی برای مسلمانان جهان شد
فرماندار سیروان به شخصیت والای حضرت امام (ره ) اشاره کرد و گفت: شخصیت ممتاز و الهی امام خمینی (ره) منشأ برکات فراوانی برای مردم ایران و مسلمانان جهان شد .

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ “محمدباقر شریفی” در جلسه شورای اداری این شهرستان به پیشرفت های روز افزون کشورمان در زمینه های مختلف از جمله هوا و فضا، فناوری صلح آمیز هسته ای و پزشکی و نظامی و غیره اشاره کرد و افزود: پیشرفت ایران اسلامی در ابعاد مختلف و ارتقای توان نظامی کشور از برکات انقلاب اسلامی و امام راحل است و امروزه نیز با درایت مقام معظم رهبری این توفیقات روز به روز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه حضرت امام (ره) به اسلام عزت بخشید و پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد، ملت ایران را از اسارت بیگانگان نجات داد و به آنان غرور و شخصیت و خودباوری بخشید، اظهار داشت: امروزه در سایه آن تلاش ها ایران اسلامی به کشور قدرتمندی تبدیل شده است که همه حتی ابر قدرت های جهانی از سایه آن وحشت دارند.

فرماندار سیروان با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره)، تاکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان از تمام امکانات و تجهیزات موجود برای برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و اعزام زائران به مرقد مطهر حضرت امام (ره) استفاده کنند تا با شکوه تر ازهمیشه این مراسم برگزار شود.

شریفی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت شهادت خادم الرضا شهید آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان و همراهان، از سوگواری و عزاداری مردم این شهرستان در سوگ شهدای خدمت قدردانی کرد و گفت: رئیس جمهور پرتلاش و خستگی ناپذیر مردم ایران که در راه اعتلا و پیشرفت کشور جز خدمت به مردم بزرگ ایران سر از پا نمی شناخت و در این راه بر سرعهد خود ایستاد و جان خود را فدای ملت کرد، به یقین نام و یاد شهید رییسی خستگی‌ناپذیر، برای همیشه ماندگار خواهد شد.

 نماینده عالی دولت در شهرستان به برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: انتخابات آبروی نظام بوده وماموریتی است که همیشه مورد تاکید امامین انقلاب می‌باشد که همه می بایست مثل همیشه پای کار باشیم و همانطور که دوره قبل دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را با همکاری هیات نظارت شورای نگهبان به سلامت و با اصول مدنظر مقام معظم رهبری برگزار شد که انتظار می رود در این دوره باشکوه ‌تر از قبل  در شهرستان برگزار شود.

وی  با اشاره به اینکه حضور گسترده مردم در انتخابات تمام نقشه های دشمنان را خنثی می کند، اظهار داشت: مردم با بصیرت و ولایتمدار این شهرستان سیروان مثل انتخابات گذشته با حضور گسترده در پای صندوق های رأی تمام نقشه های دشمنان این مرز و بوم را خنثی می کنند.

شریفی با بیان اینکه تلاش دشمنان برای زیر سؤال بردن جمهوریت نظام و ایجاد فضای یأس و ناامیدی در جامعه است، انتظار می‌رود همه آحاد مختلف مردم مشارکت فعالی در انتخابات داشته باشند، تصریح کرد: انتخابات عرصه‌ای برای نمایش قدرت نظام در برابر استکبار جهانی است و همه ما باید با اعتقاد کامل در این زمینه حاضر شویم و برای برگزاری انتخاباتی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنیم.

 در ادامه سرهنگ ملکی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان، در این جلسه ضمن تشریح برنامه های ویژه ارتحال در شهرستان از اعزام کاروان زائران به مرقد مطهر حضرت امام(ره) خبر داد و خواستار همکاری و مساعدت کلیه دستگاههای اجرایی در برگزاری این مراسم شد.

گفتنی است که در ابتدای این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل، از همکاری دستگاه‌ها در اجرای مصوبات و اجرای پروژه‌های عمرانی و گزارش هزینه‌کرد اعتبارات تخصیص یافته بخصوص اقدامات انجام گرفته در راستای حل مشکل معارضین محلی پروژه تقاطع غیرهمسطح سه راهی کارزان، اجرای پروژه نهضت ملی مسکن، بهسازی راه‌های بین‌مزارع روستایی و عشایری، تجهیز و بازسازی مدارس شهرستان، بهسازی کانال‌های کشاورزی و نصب و راه اندازی سایت مخابراتی روستای چم‌شیر و دیگر اقدامات مدیران دستگاه‌ها تقدیر و تشکر بعمل آمد.

  • نویسنده : الهام مهدیان