امام جمعه اهل سنت کرمانشاه معارفه شد
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه معارفه شد
ماموستا عبدالرحمن مرادی به عنوان امام جمعه جدید اهل سنت شهر کرمانشاه معارفه شد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در مراسم معارفه امام جمعه اهل سنت کرمانشاه اظهار داشت: وحدت اصولی بین علمای شیعه و سنی به عنوان اصلی مترقی و با برکت است.

آیت‌الله مصطفی علما با تقدیر از تلاش‌های مرحوم ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه فقید شهر کرمانشاه، برای ماموستا عبدالرحمن مرادی امام جمعه جدید اهل سنت شهر کرمانشاه آرزوی موفقیت کرد و گفت: اگر می‌خواهیم منویات مقام معظم رهبری را به عالی‌ترین شکل اجرا کنیم تا کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های موفق در رابطه با وحدت شیعه و سنی مطرح شود، باید دشمن مشترک که همان استکبار جهانی است را بشناسیم و به جوانان معرفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه از حرکت و قیام امام حسین(ع) به عنوان تقابل حق و باطل نام برد و تصریح کرد: امام حسین(ع) با یزید خصومت شخصی نداشت، آن چه که راه امام(ع) را از یزید و یزیدیان جدا کرد همان اصول اسلام و احیای دین جد خود پیامبر اسلام(ص) بود و همین تقابل تاریخی حق و باطل است که در زمان حیات تمام پیامبران مطرح بوده است.

علما خاطرنشان کرد: امروز دشمن از قدرت نفوذ اسلام می‌ترسد، همان قدرتی که امام راحل(ره) با آن، استکبار را به زانو در آورد و همان عظمتی که مقام معظم رهبری را به عنوان مقتدرترین رهبر در تمام جهان مطرح می‌کند و در سالیان گذشته با یک فتوای میرزای شیرازی علیه تحریم تنباکو انگلیس را به زانو در آورد و باید همگان قدر این موقعیت را بدانیم و همواره شکرگذار این موهبت بی‌بدیل کشور و نظام باشیم.

ماموستا ملاعبدالرحمن مرادی با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) امامی بود که رسول خدا(ص) در باره او فرمودند «حسین از من است و من از حسینم؛ هر کس او را دوست بدارد من را دوست داشته است و هر کس با او دشمنی ورزد با من دشمنی کرده است».

وی از نماز جمعه به عنوان یکی از جلوه‌های بی‌بدیل اسلام یاد کرد و افزود: خدای را شاکرم که این موقعیت را به من عطا فرمود زیرا نماز جمعه جایگاهی برای بسیج نیروها و وحدت نظر اندیشه‌ها است.

سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه گفت: اهل سنت استان کرمانشاه در مواجه با استکبار جهانی از ابتدای انقلاب اسلامی با بصیرت عمل کردند و همواره در خدمت نظام بوده‌اند.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه