اقلام بهداشتی در بین دانش آموزان مناطق حاشیه ای ایلام توزیع می شود/ راه اندازی ۲ دفتر تسهیلگری و توسعه محلی در سال ۹۸
اقلام بهداشتی در بین دانش آموزان مناطق حاشیه ای ایلام توزیع می شود/ راه اندازی ۲ دفتر تسهیلگری و توسعه محلی در سال ۹۸
مدیرکل اجتماعی، فرهنگی استانداری ایلام با بیان اینکه همزمان با بازگشایی مدارس اقلام بهداشتی در بین دانش آموزان مناطق حاشیه ای ایلام توزیع می شود، گفت: راه‌اندازی ۲ دفتر تسهیلگری و توسعه محلی در سال ۹۸ در مناطق حاشیه شهر ایلام از مهم ترین اقداماتی بود که با حمایت استاندار و معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی در استان انجام شد.

” عهدیه طهماسبی” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام افزود: جمعیت مناطق حاشیه نشین شهر ایلام که اقدام به راه اندازی دفاتر تسهیل گری در این مناطق شده است،  ۳۳۴۷۵نفر است که بیشترین جمعیت حاشیه نشین استان در مناطق حاشیه ای را تشکیل می دهد.

وی با اشاره به راه اندازی ۲ دفتر تسهیلگری و توسعه محلی در مناطق حاشیه شهر ایلام گفت: هدف از تاسیس این دفاتر تحقق عدالت اجتماعی، ارتقای سطح زندگی، دانش شهروندی و رفع معضلات مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار می باشد و  این طرح از موفق‌ترین طرح های  اجتماعی وزارت کشور در راستای توجه به مناطق آسیب پذیر در مناطق حاشیه ای شهرها است.

 وی با اشاره به اینکه دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی به همه ابعاد اجتماعی و نیازهای مناطق حاشیه نشین می پردازند، گفت: این دفاتر  علاوه بر مسائل روانشناسی و مددکاری به موضوعات اقتصادی، شهرسازی و حقوقی با رویکرد جمع‌آوری اطلاعات مهم می‌پردازند و نتیجه این اطلاعات به عنوان مدل برنامه‌ریزی برای اقدامات مهم شهری و مدیریت اجتماعی  در این مناطق مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 مدیرکل اجتماعی، فرهنگی استانداری ایلام گفت: توسعه زمانی اتفاق می‌افتد که همه ابعاد آن مدنظر قرار گرفته باشد، با راه‌اندازی دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در امور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، در توانمندسازی اهالی محله تاثیر گذاشته می شود تا از توانمندی‌های موجود در منطقه برای توانمندسازی مردم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح از موفق‌ترین طرح های  اجتماعی وزارت کشور است ادامه داد: طرح دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی به همه ابعاد اجتماعی و نیازهای مناطق حاشیه‌ نشین پرداخته و به همین دلیل موفق است.

وی همچنین با اشاره به اینکه  امروز و در اولین روز بازگشایی مدارس تعدادی پد بهداشتی در بین دانش‌آموزان این مناطق توزیع شد، گفت:  به‌ منظور توجه به سلامت دانش‌آموزان مقرر شده با هماهنگی آموزش‌و پرورش استان و کمک دفاتر تسهیلگری در تعدادی از مدارس حاشیه شهر ایلام  پد بهداشتی شامل( ماسک، دست‌کش و پدالکلی) توزیع شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان