افزایش ۳۰ درصدی فروش گوگرد در سال جاری
افزایش ۳۰ درصدی فروش گوگرد در سال جاری
رئیس امور پیمانهای شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش 30 درصدی فروش گوگرد در سال جاری خبر داد و گفت:درآمد فروش گوگرد در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “رضا شیرخانی” افزود: گوگرد تولیدی این مجتمع با مصرف در صنایع داخلی، ضمن ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید محصولات جانبی گوگردی، سبب اشتغال پایدار می شود.
وی اظهار داشت:مهمترین مصرف کننده های گوگرد این پالایشگاه، صنایع پتروشیمی، اسید سازها، مراکز تحقیقاتی و تولیدکنندگان کودهای کشاورزی هستند.
وی تصریح کرد: تولید گوگرد در شش ماهه اول امسال از لحاظ ارزش حدود ۳۰ درصد و از لحاظ وزنی قریب ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که این مهم با تلاش همکاران در بخش های مختلف این پالایشگاه محقق شده است.
رئیس امور پیمانهای شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: درحال حاضر این محصول عمدتا به صورت نقد به فروش می رود و برنامه فروش اقساطی مدت دار نیز با استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید به منظور حمایت از بخش خصوصی در دست بررسی و اقدام است.
شیرخانی با اشاره به اینکه عمده خریدار ها با صرف هزینه، به حمل و مذاب کردن گوگرد در محل کارخانه خود اقدام می نمایند، گفت: تولید محصولات وابسته به گوگرد در استان ایلام به جهت کاهش هزینه حمل و یا در جوار پالایشگاه به لحاظ عدم نیاز به هزینه برای مذاب کردن مجدد گوگرد، بسیار مقرون به صرفه بوده و از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مقامات مسئول در این حوزه دعوت می شود نسبت به پیگیری این موضوع همکاری کنند.
رئیس امور پیمانهای شرکت پالایش گاز ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام با درجه خلوص ۹۹٫۹۹ درصد، خالص‌ترین گوگرد موجود در کشور است.

  • نویسنده : ایرج ملکی