از حالت هشدار خارج شده ایم، ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم/ ضریب ابتلا به کرونا در استان ظرف ۱۰ روز گذشته وحشتناک بوده است
از حالت هشدار خارج شده ایم، ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم/ ضریب ابتلا به کرونا در استان ظرف ۱۰ روز گذشته وحشتناک بوده است
استاندار ایلام با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در استان و ضریب ابتلای وحشتناک به این بیماری در 10 روز گذشته، گفت: از حالت هشدار خارج شده ایم و ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم، امروز شهرستان های ایلام، دره شهر، ایوان، دهلران و آبدانان در شرایط قرمز قرار دارند و طی نامه ای به ستاد ملی کرونا درخواست اعمال محدودیت در این مناطق داشته ایم.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی”در بیست هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن ابراز نگرانی از وضعیت کرونا در استان هشدار داد: بارها و بارها بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور نیافتن در اجتماعات و مراسمات تاکید داشته ایم اما متاسفانه این موضوع رعایت نشد تا مادامی که امروز برخی از شهرستان های استان به وضعیت قرمز رسیده و تعدادی هم در شرایط نزدیک به قرمز هستند!
استاندار ایلام ضمن گله مندی از عدم اجرای پرتکل های بهداشتی، از مردم خواست از دید و بازدید ها و مراسمات شادی و عزا به خاطر در امان ماندن از خطر مرگ کرونا دوری کنند و تاکید کرد: آمارها شرایط بسیار خطرناکی را به نمایش می گذارد تا جایی که اگر خدا نکرده کنترل از دست برود فاجعه اتفاق می افتد!
وی در ادامه با هشدار نسبت به بانیان و مسببان برگزاری اجتماعات و گردهمایی ها گفت: این افراد بدانند خواسته و یا ناخواسته مسئول به خطر انداختن جان مردم هستند!
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با وحشتناک خواندن ضریب ابتلا به کرونا ظرف ۱۰ روز گذشته، گفت: بطور میانگین هر روز ۱۵۰ نفر در استان کم جمعیتی چون ایلام مبتلا به کرونا شده است و این چند برابر میانگین ضریب ابتلا در کشور است.
وی با اشاره به تردد ها و مسافرت ها غیر ضرور در این شرایط گفت: مسافرت در این شرایط خطرناک کرونایی به هیچ عنوان عقلانی نیست و این افراد که علی رغم آگاهی از وضعیت موجود باز به مسافرت می روند را باید پیام آوران مرگ نامید چراکه ناقل و عامل شیوع این ویروس خطرناک می شوند.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن هشدار درارتباط با ابتلای کارکنان ادارات به کرونا، گفت: آمار مبتلای کارکنان به خاطر عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار بالا رفته است بطوریکه تاکنون در سیستم بانکی ۸۰ نفر مبتلا داشته ایم.
وی در ادامه خواستار اعمال محدودیت های بیشتر در ادارات شد و گفت: مدیران ادارات به تمام کارمندان که زمینه بیماری دارند، افراد مسن، خانم های باردار یا دارای بچه شیرخوار و ضعیف مرخصی بگیرند و سر کار حضور نیایند و تا حد امکان با آنان مساعدت لازم بعمل آید.
استاندار ایلام در ادامه خواستار لغو هر گونه همایش و گردهمایی و تجمعات اداری شد و گفت: ادارات حتی المکان تا آنجا که ممکن است کارهای خود را از طریق دورکاری انجام دهند تا از تراکم جمعیت در محیط اداری کاسته شود.
وی ضمن اینکه از همه ادارات خواست اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی برای کارکنان تهیه و در اختیار آنان قرار دهند، افزود: از دانشگاه علوم پزشکی می خواهم که تعداد مبتلایان ادارات را به مدیران و کارکنان اعلام کنند و اگر فردی مبتلا است باید از اقوام، اطرافیان و خانواده آن شخص تست گرفته شود و در صورت داشتن علائم قرنطینه گردند.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در پایان مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا را لازم الاجرا دانست و گفت: یقینا با افراد و اداراتی که در این خصوص کوتاهی کنند بی ملاحظه قاطعانه برخورد خواهد شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان