اختصاص ۱۱/۵ میلیون یورو برای خرید بالگرد آشیانه هلال احمر ایلام
اختصاص ۱۱/۵ میلیون یورو برای خرید بالگرد آشیانه هلال احمر ایلام
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، گفت: برای راه‌اندازی بالگرد امدادی آشیانه هلال احمر استان ایلام 11/5 میلیون یورو هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر صبح امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایلام همواره در تمامی عرصه‌ها پیش قدم بوده و در این راستا  قدم‌های مثبتی به واسطه همدلی و همکاری صمیمانه  در بلایای طبیعی و غیر طبیعی برداشت است.

وی افزود: اختصاص ۱۱/۵ میلیون یورو برای خرید بالگرد امدادی اشیانه هلال احمر نشان از توجه سازمان به مطالبات مردم این استان است.

 رئیس سازمان امداد و نجات سازمان هلال احمر اظهار کرد: همچنین برای  ساخت آشیانه بالگرد ۳ میلیارد تومان هزینه شده که امیدوارم با افتتاح این پروژه مطالبات بحق مردم برآورده شود.

ملت ایران زیر چتر ولایت، مشکلات را سپری خواهند کرد

حجت الاسلام جواد الیاسی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان  اظهار کرد: بهترین مدیر کسی است که در حورزه ریاست با توانمندی همه اختلاف نظرها را دور هم جمع و مشکلات را حل کند. 

وی افزود: ملت ایران همواره در سایه نظام جمهوری و زیر چتر ولایت علی‌رغم همه سلایق توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و این امر مهم سرنوشت مردم را به خوبی رقم زده است.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان اظهار کرد: انتخاب بجا و شایسته مدیرکل جدید هلال احمر نشان از توانمندی این فرد برای سکان مدیریت است و باید از فرصت موجود استفاده کرد.

در جمعیت هلال احمر تحولات مناسبی در استان ایجاد شده است

حسین عارفی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حلال احمر نیز اظهار کرد: در جمعیت هلال احمر همواره تحولات مناسبی در سطح استان ایحاد شده و با براورد نیازمندی‌های استان با کمک مدیران سازمان مذکور برای حل مشکلات تلاش شد و این موضوع مهم به وضوح دیده شد. 

وی افزود: در سیل و کنگره عظیم اربعین مبالغ قابل توجهی از سوی معاونت عمران استانداری برای پیش برد اهداف سازمان اختصاص یافت، در این راستا نیز کارهای چشم گیری انجام شد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان هلال احمر اظهار کرد: کاهش زمان حضور در صحنه‌های عملیاتی و امدادرسانی سریع همواره از مهمترین برنامه‌های این سازمان بوده و در دستور کار جدی این جمعیت قرار  داشت.

 هلال احمر ایلام در بخش ارزیابی در سطح کشور رتبه قابل توجهی را کسب کرده است

احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام نیز در این مراسم گفت: هلال احمر استان در بخش ارزیابی در سطح کشور  رتبه قابل توجهی را کسب کرده و امروز این جمعیت در حیث توانمندی، همدلی، نیروی انسانی و تجهیزات در همه بخشها مجهزتر از گذشته است. 

وی افزود: سازمان هلال احمر در بخش مردمی دامنه‌ها  را گسترش دهد؛ در راستای اجرای این امر مهم، اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

معاون عمرانی استانداری ایلام افزود: علیرغم محدودیت‌های استان ۱۱/۵ میلیون یورو برای خرید بالگرد امدادی  هلال احمر استان اختصاص یافته و برای ساخت این پک آشیانه نیز ۶ میلیارد تومان از اعتبارات استانی اختصاص یافت.

احمدی ادامه داد: ایلام همواره از استانهای حادثه خیز کشور است و خواستار توجه بیشتر به منابع حوزه بحران در استان شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس