آیت‌الله رئیسی رییس‌جمهور، یار و یاور مردم و خادم محرومان و مظلومان بود
آیت‌الله رئیسی رییس‌جمهور، یار و یاور مردم و خادم محرومان و مظلومان بود
استاندار ایلام گفت: آیت‌الله رئیسی یار و یاور مردم و خادم محرومان و مظلومان جهان و ذوب در ولایت و امامت بود. فقدان او برای جامعه اسلامی و برای محور مقاومت و مظلومان جهان، بسیار جانکاه است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “حسن بهرام‌نیا” صبح امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه، در مراسم سوگواری و گرامی‌داشت شهادت آیت‌الله رئیسی رییس‌جمهور و همراهان که در مصلای امام‌خمینی(ره) شهر ایلام برگزار شد، اظهار کرد: این اتفاق تلخ و دردناک موجب اندوه همه مردم آزاده دنیا و همه مردم کشورهای منطقه شد.

دوی افزود:: دلیل اصلی محبوبیت آیت‌الله رئیسی، خادمی او برای مردم بود که این خادمی در تار و پور او بود و اجر و پاداش این خدمت، چیزی جز شهادت نبود.

استاندار ایلام با اشاره به سخنان شهید رجایی، گفت: شهید رجایی بیان کردند که اجر و پاداش هر کسی به میزان درد و رنج اوست و از مصادیق کسانی که این درد و رنج و مشقت را به همراه داشتند(حضرت علی(ع)، امام حسین(ع) و زینب کبری(س)) هستند که تمام وجود این بزرگواران با درد و رنج همراه بود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام اضافه کرد: رییس‌جمهور، محبوب مردم و دل‌داده به ولایت و اهل بیت(ع) بود و در همه جلسات بیت‌الغزل او مردم و خدمت صادقانه به مردم به ویژه مظلومان و محرومان جامعه بود.

وی بیان داشت: شهید خدمت آیت‌الله رئیسی همواره تاکید داشتند که در میان مردم باشید و صحبت‌های آنان را نصب‌العین قرار دهید، آن‌چه که این رییس‌جمهور را عزیز کرد این صفات برجسته و ویژگی‌های اخلاقی او بود.

بهرام نیا عنوان کرد: رییس‌جمهور شهید کشورمان همواره بر پیگیری سفرهای شهرستانی و فسادستیزی و تحقق وعده‌ها تاکید داشتند و مردم را ولی‌نعمت خود می‌دانستند.

استاندار ایلام افزود: آیت‌الله رئیسی رییس‌جمهور تاکید داشتند فارغ از هر نوع نگاه سیاسی و ملاحظه‌کاری، آن‌چه که خواست خدا و مردم است را انجام دهید.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران ریشه در تاسوعا و عاشورا دارد، گفت: به فضل خداوند متعال این انقلاب به نهضت امام زمان(عج) متصل می‌شود. این انقلاب قائم به شخص نیست‌، چرا که انقلاب اسلامی فراز و فرودهای زیادی از جمله جنگ هشت‌ساله، انفجار دفتر نخست‌وزیری، انفجار در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، فتنه‌های استکبار و تحریم‌های ناجوانمردانه را در چهار دهه گذشته تجربه کرده است اما هم‌چنان و بالنده و باشکوه‌تر از گذشته، در راستای دین رسول‌الله(ص) حرکت می‌کند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام اظهار داشت: همه عمر این سید در خدمت به محرومان و مردم بود و در نهایت، در حین خدمت و سفر کاری به فیض شهادت نائل آمد.رهبر معظم انقلاب فرمودند«ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید».

دکتر بهرام‌نیا بیان داشت: رییس‌جمهور در جلسه‌ای عنوان کردند که سلام من را به مردم ایلام برسانید که این نشان از اوج ارادت ایشان به مردم مقاوم این استان بود.

  • نویسنده : الهام مهدیان