آمار مبتلایان به کرونا در استان به ۵۰۰ نفر رسید
آمار مبتلایان به کرونا در استان به ۵۰۰ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام گفت : با افزایش 12 مورد جدید میتلا به کرونا، آمار مبتلایان به کووید-19 در استان به تعداد ۵۰۰ نفر رسید.

به گزارش پیگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “محمد کریمیان” ظهر امروزدر گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که با احتساب این موارد تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان به ۵۲ مورد افزایش یافته است.

کریمیان گفت: بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به شهرستان ایلام با ۲۳۹ است و شهرستان های ایوان با ۷۲ نفر، مهران با ۴۴ نفر، دهلران با ۲۴ نفر، آبدانان با ۲۷ نفر، دره شهر با ۲۱ نفر،چرداول با ۲۱ نفر، ملکشاهی با ۱۷ نفر، سیروان ۱۴، بدره با ۱۳ نفر و هلیلان نیز با ۸ نفر در رتبه های بعدی از نظر تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون ۳۷ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، یادآور شد:  تا کنون نیز ۳۴۸ نفر از مبتلایان به کرونا با تلاش مدافعان سلامت استان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

وی  با تاکید بر تداوم رعایت اصول بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از سوی شهروندان، خاطرنشان کرد: مردم شریف استان خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند و بیش از گذشته نسبت به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اهتمام داشته باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان