آغاز پرداخت وام ۱۲ میلیونی به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا از خرداد/ شرط پرداخت وام چیست؟
آغاز پرداخت وام ۱۲ میلیونی به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا از خرداد/ شرط پرداخت وام چیست؟
رئیس کل بانک مرکزی از آغاز پرداخت تسهیلات ۱۲ میلیونی تومانی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا از ابتدای خردادماه خبر داد و گفت: از ۱۷ اردیبهشت برای این بنگاه‌ها پیامک ارسال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ “عبدالناصر همتی” درباره پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا، اظهار داشت: براساس مصوبات بناست ۷۵ هزار میلیارد تومان از سوی سیستم بانکی به افرادی که از کرونا آسیب دیده اند پرداخت شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مردم گفت: ۱۹٫۳ میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی را دریافت کرده اند و وزارت کار اعلام کرده  خانوارهایی که مشکل داشته اند و به هر دلیلی نتوانسته اند مشخصات خود را پیامک کنند و یا سیم کارت نداشته اند و نتوانسته این وام را دریافت کنند، فعلاً آزاد گذاشته شده‌اند تا هر زمان پیامک ارسال کردند، این وام را به آنها پرداخت کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی درباره پرداخت وام بنگاه های آسیب دیده از کرونا تصریح کرد:‌در این خصوص برنامه ریزی جدی هم در بانک مرکزی و هم در وزارت کار انجام شده و جلسات مشترکی هم داشته ایم؛ آنطور که به من اطلاع داده اند ۱۷ اردیبهشت به تمام بنگاه هایی که فکر می کنند، آسیب دیده هستند پیامک ارسال می شود.

همتی ادامه داد: از ۲۰ اردیبهشت پرونده های این بنگاه ها را تشکیل داده و بررسی های لازم را انجام خواهیم داد و فکر می کنم از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه پرداخت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان وام ۱۲ درصدی به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده را آغاز خواهیم کرد.

به گفته وی، این تسهیلات مشمول بنگاه هایی می شود که نیروی کار خود را حفظ کرده اند و بابت هر نیروی کاری که حفظ کرده اند با ضریب ۱۲ میلیون تومان بابت سه ماه میزان دقیق تسهیلاتی که هر بنگاه می تواند دریافت کند، مشخص می شود انشالله پرداخت ها از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد آغاز می شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم