آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس از فردا/ دایرکردن ستاد، نصب بنر، نشست های تبلیغاتی و هرگونه تجمع ممنوع است
آغاز تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس از فردا/ دایرکردن ستاد، نصب بنر، نشست های تبلیغاتی و هرگونه تجمع ممنوع است
دبیر ستاد انتخابات کرمانشاه با اشاره به اینکه تبلیغات نامزدها برای دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فردا (پنجشنبه) آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از رای‌گیری ادامه دارد، گفت: برپایی ستادهای تبلیغاتی و تجمع‌های انتخاباتی برای انتخابات پیش رو و همچنین نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح استان ممنوع است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، “بهرام سلیمانی” روز چهارشنبه در نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز ۲۱ شهریور ماه در ۲ حوزه انتخابیه کرمانشاه و اسلام آبادغرب و دالاهو برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه آمادگی کامل به منظور برگزاری این دوره از انتخابات در کرمانشاه وجود دارد، افزود: در هر حوزه انتخابی ۲ نامزد به دور دوم انتخابات راه پیدا کرده اند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در این ۲ حوزه انتخابی نسبت به دور نخست انتخابات کاهش پیدا نکرده است، گفت: در حوزه کرمانشاه ۶۰۰ شعبه و در حوزه اسلام آبادغرب و دالاهو ۱۸۳ شعبه جمع آوری آراء مردم را برعهده دارند.
سلیمانی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در شعبی که ازدحام جمعیت وجود داشته باشد صندوق‌های سیار نیز برقرار خواهد شد.
وی در رابطه با واجدین شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات گفت: تمام افراد متولد ۲۱ شهریور ۸۱ به بعد که در دور نخست انتخابات در حوزه‌های انتخابی رای داده و یا اصلاً رای نداده باشند می‌توانند در این دوره از انتخابات شرکت کنند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه یادآور شد: تمام شعب اخذ رای به سیستم احراز هویت متصل هستند و در صورتی که فرد رای دهنده در دور نخست انتخابات در حوزه دیگری رای داده باشد دیگر توان رای دادن ندارد.
سلیمانی با بیان اینکه دستورالعمل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در این دوره از انتخابات در نظر گرفته شده است، گفت: در زمان تبلیغات نامزدها حق برگزاری نشست های تبلیغاتی، راه اندازی کاروان و هرگونه تجمع را ندارند.
وی افزود: همچنین انجام هرگونه پذیرایی و توزیع اقلام تبلیغاتی در این دوره ممنوع است.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه از ظرفیت صدا و سیما برای تبلیغات نامزدها بهره گیری می شود، اظهار داشت: هر کدام از نامزدها ۳۰ دقیقه فرصت تبلیغات در رادیو کرمانشاه و شبکه استانی زاگرس دارند که پنج دقیقه از آن مربوط به تیزر تبلیغاتی و ۲۵ دقیقه مربوط به گفت وگو خواهد بود.
به گفته سلیمانی، فرصت ۳۰ دقیقه‌ای نامزدهای انتخابات چهار بار در شبکه استانی زاگرس و چهار بار در رادیو کرمانشاه پخش خواهد شد.
وی با بیان اینکه نامزدها حق نصب بنرهای تبلیغاتی را ندارند، اعلام کرد: پوسترهای تبلیغاتی نامزدها در این دوره نباید از سایز ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر تجاوز کند.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان