آغاز ارائه خدمات تخصصی سپاه به عشایر مرزدار ایلام
آغاز ارائه خدمات تخصصی سپاه به عشایر مرزدار ایلام
فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام از آغاز ارائه خدمات تخصصی سپاه به عشایر مرزدار ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سردار جمال شاکرمی عصر روز دوشنبه در آغاز رزمایش بزرگ خدمت رسانی سپاه به عشایر مرزنشین در منطقه عملیاتی میمک اظهار کرد: عشایر همیشه در صف مقدم مبارزه بوده و هستند، اگر روزگاری در مناطق عملیاتی به همراه رزمندگان در دوران دفاع مقدس ایفای نقش کردند امروز نیز در جنگ اقتصادی ورود کرده و خدمات ارزنده‌ای را ارائه می‌کنند.

وی تصریح کرد: به فرموده امام خمینی (ره) عشایر به عنوان ذخایر انقلاب، از ظرفیت و پتانسیل بالایی در مناطق مرزی برخوردار هستند که با تولیدات مختلف دامی علاوه بر اینکه در اقتصاد نقش مهمی را ایفا می‌کنند، می‌توانند بسیاری از مشکلات را هم مرتفع کنند.

سردار شاکرمی بیان کرد: در همین رابطه و به منظور توسعه امنیت در مناطق مرزی استان، پس از تشکیل قرارگاه، تیم‌های تخصصی برای بررسی مشکلات عشایر تشکیل شد تا در دهه مبارک فجر رزمایش چندجانبه ای را با همکاری مجموعه‌های مختلف از جمله امور عشایری، جهاد کشاورزی، حقوقی و قضائی در حوزه‌هایی همچون دامپزشکی، بهداشتی و کمک مومنانه در نقطه صفر مرزی به جامعه هدف ارائه کنند.

وی ادامه داد: همچنین در قالب طرح شهید سلیمانی و به منظور مقابله با کرونا، خانوارهای عشایری غربالگری خواهند شد و اگر خانواری نیاز به حمایت داشته باشد، سایر مراحل بعدی در دستور کار قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه ایلام اضافه کرد: عشایر حامی نظام هستند و تاکنون دشمن نه تنها نتوانسته از این قشر سو استفاده کند، بلکه تابلوی زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی و شهادت طلبی را از خود نشان داده‌اند.

وی گفت: امروز ما به عشایر عزیزمان می‌بالیم، به رغم اینکه دشمنان در نزدیکترین نقطه مرزی قرار دارند، اما نتوانستند به عشایر ما نزدیک شوند و این همان دلبستگی عمیق مرزداران به خاک سرخ شهیدان است.

وی افزود: این رزمایش آغاز همراهی و همدلی مسئولان با عشایر است و امیدواریم در سال‌های آتی رزمایش چند نقطه‌ای در سایر مناطق عشایری استان و به صورت همزمان برگزار کنیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان